27. letne športne igre pri SSZS

15.6.2018

V petek 8. junija so v Murski Soboti (na lokaciji letnega kopališča v športnem parku Fazanerija) potekale že 27. letne športne igre Skupnosti Socialnih zavodov Slovenije.

Letos smo zabeležili novo rekordno število udeležencev, saj je na letošnjih športnih igrah sodelovalo preko 800 tekmovalcev in navijačev iz 43 zavodov. Tekmovalci so svoje moči pomerjali v štirih disciplinah in sicer v krosu, odbojki na mivki, plavanju, tenisu in vlečenju vrvi. Uspešno izvedenemu tekmovanju je sledilo druženje ob živi glasbi.

Najpomembnejše vodilo športnih iger socialnih zavodov Slovenije je medsebojno druženje zaposlenih v socialno varstvenih zavodih, hkrati pa tudi priložnost, da se zaposleni preizkusijo v svojih spretnostih. Ob uspešno zaključenih športnih igrah čestitamo vsem tekmovalcem in tudi organizatorju – Domu starejših Rakičan, ki so v pripravo iger vložili ogromno truda.

REZULTATI:

Disciplina – odbojka na mivki
Največje število točk je dosegla odbojkarska ekipa iz Doma Nine Pokorn Grmovje, po številu doseženih točk jim je sledila ekipa Centra za starejše občane Lucija, na tretjem mestu pa je bila ekipa Doma starejših občanov Ljubljana Šiška.

Disciplina – plavanje
V kategoriji žensk od letnika 1988 naprej (do 30 let starosti) je prvo mesto osvojila tekmovalka Doma upokojencev Koper, drugo mesto tekmovalka Doma Lukavci, tretje pa tekmovalka Doma starejših občanov Ljubljana Vič-Rudnik. V omenjeni starostni kategoriji je med moškimi tekmovalci prvo mesto zasedel tekmovalec Socialno varstvenega zavoda Hrastovec, drugo mesto tekmovalec Doma Danice Vogrinec, tretje pa tekmovalec Doma Lukavci.

V kategoriji žensk od letnika 1987 do 1978 (od 31 do 40 let starosti) je prvo mesto osvojila tekmovalka iz Doma upokojencev Ptuj, drugo mesto tekmovalka iz Doma upokojencev Franca Salamona Trbovlje, tretje pa iz Doma starejših Rakičan. V kategoriji moških iste starostne skupine je prvo mesto zasedel tekmovalec iz Doma Nine Pokorn Grmovje, drugo mesto tekmovalec iz Doma Lukavci, tretje mesto pa tekmovalec iz Doma počitka Mengeš.

V kategoriji žensk od letnika 1988 do 1968 (od 41 do 50 let) je na prvem mestu slavila tekmovala iz Doma Danice Vogrinec, na drugem tekmovalka iz Doma starejših občanov Preddvor, na tretjem pa tekmovalka iz Doma starejših občanov Ljubljana Vič-Rudnik. Med moškimi je v omenjeni starostni skupini prvo mesto osvojil tekmovalec iz Doma Lukavci, drugo mesto tekmovalec iz Doma starejših občanov Franca Salamona Trbovlje, tretje mesto pa je osvojil tekmovalec Doma Danice Vogrinec.

V kategoriji žensk od letnika 1967 nazaj (od 51 let dalje) je prvemu mestu nazdravljala tekmovalka iz Doma starejših Rakičan, drugo in tretje mesto pa sta zasedli tekmovalki iz Doma upokojencev Ptuj. V kategoriji moških prav te starostne skupine je prvo mesto zasedel tekmovalec Doma starejših občanov Gornja Radgona, drugo mesto tekmovalec Doma upokojencev Gradišče, tretje pa tekmovalec iz Doma starejših občanov Ljubljana Vič-Rudnik.

Disciplina – tenis
V skupini moških je največje število točk in tako prvo mesto osvojil tekmovalec iz Doma starejših občanov Ljubljana Vič-Rudnik, drugo mesto je zasedel tekmovalec iz Doma Danice Vogrinec, tretje pa tekmovalec iz Doma pod gorco. V skupini žensk je prvo mesto zasedla tekmovalka iz Doma Nine Pokorn Grmovje, drugo mesto tekmovalka Doma upokojencev Ptuj, na tretjem mestu pa je bila tekmovalka iz Doma upokojencev Šmarje pri Jelšah.

Disciplina – vlečenje vrvi
Največje število točk je dosegla ekipa Doma upokojencev Ptuj in tako zasedla prvo mesto, na drugem mestu je slavila ekipa Doma starejših Rakičan, na tretjem pa ekipa iz Doma starejših občanov Rakičan.

Disciplina – kros
V kategoriji moških od letnika 1988 naprej (do 30 let starosti) je prvo mesto zasedel tekmovalec Doma starejših občanov Ajdovščina, drugo mesto tekmovalec iz Doma upokojencev Postojna, na tretje pa se je uvrstil tekmovalec iz Doma starejših občanov Preddvor.  V kategoriji žensk iste starostne skupine je prvo mesto zasedla tekmovalka iz Doma Nine Pokorn Grmovje, drugo mesto iz Doma Lukavci, tretje pa tekmovalka Doma starejših Rakičan.

V kategoriji moških od letnika 1987 do 1978 (od 31 do 40 let starosti) je prvo mesto osvojil tekmovalec Doma starejših občanov Ljubljana Vič-Rudnik, tekmovalec Doma Lukavci je zasedel drugo mesto, tretje pa tekmovalec Socialno varstvenega zavoda Hrastovec. V kategoriji žensk omenjene starostne skupine je prvo mesto osvojila tekmovalka iz Doma upokojencev Gradišče, tekmovalka iz Doma upokojencev Ptuj drugo mesto, tretje pa tekmovalka iz Doma Lukavci.

V kategoriji moških od letnika 1988 do 1968 (od 41 do 50 let) je prvo mesto zasedel tekmovalec Socialno varstvenega zavoda Hrastovec, drugo mesto tekmovalec doma Lukavci, tretje mesto pa je zasedel tekmovalec Doma upokojencev Šmarje pri Jelšah. V kategoriji žensk iste starostne skupine je prvo mesto osvojila tekmovalka Doma starejših občanov Ljubljana Vič-Rudnik, drugo mesto tekmovalka iz Doma Tisje, Šmartno pri Litiji, tretje mesto pa je zasedla tekmovalka Doma Danice Vogrinec.

V kategoriji moških od letnika 1967 nazaj (od 51 let dalje) je na prvem mestu slavil tekmovalec Doma Danice Vogrinec, na drugem mestu tekmovalec Doma starejših občanov Ajdovščina, tretje mesto pa je osvojil tekmovalec Socialno varstvenega zavoda Hrastovec. V tej starostni kategoriji žensk sta prvo in drugo mesto zasedali tekmovalki Doma starejših Rakičan, tretje mesto pa tekmovalka Doma Lukavci.

Skupni zmagovalec

Tudi letos je pokal za skupnega zmagovalca športnih iger (zavod s skupno največ doseženimi točkami v vseh disciplinah) romal v roke Doma starejših občanov Ljubljana Vič-Rudnik. Na drugem mestu po skupnem številu doseženih točk so bili zaposleni Doma Lukavci, medtem ko je tretjemu mestu nazdravljal Dom Danice Vogrinec.